niedziela, 26 maj 2024 18:31

Turniej dla dzieci i młodzieży z okazji obchodów Dni Nysy o Puchar Burmistrza

Dnia 24 maja 2024r. na kortach Stali w Nysie przy ulicy Kraszewskiego odbył się Turniej Tenisowy dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza z okazji Dni Nysy. Celem turnieju była popularyzacja tenisa w środowisku lokalnym i pokazanie młodym adeptom białego sportu jak rywalizacja i walka fair play może umilić życie i być źródłem endorfin.

Turniej rozgrywany był w pięciu kategoriach, w zależności od wieku i stopnia zaawansowania. Łącznie wystartowało 33 uczestników.

Współorganizatorem turnieju była Gmina Nysa, która ufundowała puchary za miejsca I - III i medale, dyplomy oraz tenisowe upominki dla każdego uczestnika turnieju.

Turniej zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Nyska Szkoła Tenisa.

Korty Bezpłatnie udostępniło NTKKF Metalowiec.

Wyniki:

Grupa najmłodsza (12 uczestników): piłka pomarańczowa/ czerwona; 1.Dominik Augustyniak, 2. Jan Sieradzki, 3. Wojtek Nowak, 4. Maja Balcerzak, 5. Emilka Zimmerman, Piotr Zimmerman, Maja Wasylewicz, Maks Natkański, 6. Aleksander Kamuda, Franciszek Kamuda, Maria Larysz, Weronika Dembiec.

Grupa szkoła podstawowa (4 uczestników) – piłka pomarańczowa: 1. Adam Osiadły, 2. Szymon Dembiec, 3. Natalia Jankiewicz, 4. Lena Kosturska,

Grupa szkoła podstawowa klasy starsze – piłka zielona (7 uczestników). 1. Igor Miarka, 2. Jakub Dereń, 3. Szymon Dąbrowski, 4. Jakub Zawora, 5. Alan Białochławek, Karol Sikora, 6. Łukasz Kaniewski.

Grupa dziewczęta klasy starsze (3 uczestniczki) – piłka zielona: 1, Otylia Dymek, 2. Marysia Grabowska, 3. Emilia Sinicka.

Grupa chłopcy (7 uczestników) – piłka twarda: 1. Oskar Śliwiński, 2. Michał Kamienik, 3. Jakub Gromuł, 4. Adam Chudy, 5. Mateusz Bartyla, Wojtek Sowiński, Marcelka Miszkiewicz.

Gratulujemy uczestnikom sportowej postawy i walki do ostatniej piłki. Dziękujemy licznie przybyłym widzom.