Aktualności

sobota, 11 maj 2019 17:31

Nyski Wielki Szlem 2019 Australian Open

                           Dzieci w zielonych koszulkach ożywiły nyskie korty "STAL", którymi w tym sezonie opiekuje się Ognisko TKKF "METALOWIEC". Prawie dwudziestu uczestników, kilkudziesięcioosobowa widownia na trybunach i kortach (jako sędziowie), to działo się 11 maja 2019 roku na kortach przy ulicy Kraszewskiego. Dzieci podzielone według wieku i umiejętności zagrały w drugiej edycji Nyskiego Szlema o Puchar Starosty Nyskiego.

Pierwszy Turniej w tym sezonie - Australian Open rozgrywany był w trzech kategoriach.

W grupie "A" dzieci grały systemem "każdy z każdym" tie-break do 11 punktów. Zwycięzca - Marcelka Miszkiewicz (Szkoła Diecezjalna).

W pozostałych dwóch grupach rozgrywki toczyły się również systemem "każdy z każdym", tie-break, ale tutaj zastosowano dodatkowo innowacyjną  w tenisie formę "gry na czas". Zwycięzcą grupy "B" został Miłosz Kurpiel (Szkoła Niepubliczna), zwycięzcą grupy "C" - Dawid Cieślik (SP nr 3).

Podczas Turnieju energii - zarówno uczestnikom, jak i gościom dodał słodki poczęstunek przygotowany przez Restaurację "Ukradli Talerze" w Nysie.

Dziękujemy współorganizatorowi Turnieju: Starostwu Powiatowemu w Nysie.  Sponsorami Turnieju byli: Urząd Miasta i Gminy Nysa, Firmy: Skramet, Mebel-lux, Wibatech, Restauracja "Ukradli Talerze", Fizjoterapia Natalia Bernat, Salon Expert Wojtek L'Oreal, Atelier Urody, Fox Bruk.

Turniej zorganizował UKS Nyska Szkoła Tenisa.

Kolejny turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży, tym razem o Puchar Burmistrza z okazji Dni Nysy odbędzie się 24 maja 2019 r. - również na kortach Stali.

Dziękujemy TKKF "METALOWIEC" za przygotowanie i udostępnienie kortów.

 

Czytany 968 razy

Najnowsze wiadomości


 


 

KONTAKT

Zapraszamy na korty !

 

500-045-836

Szkoła Niepubliczna
im. Jerzego Kozarzewskiego
ul. Kościuszki 9, 48-300 Nysa 

   

 

  

 

 

 

© 2024 Nyska Szkoła Tenisa. All Rights Reserved.