Aktualności

sobota, 14 wrzesień 2019 14:59

Nyski Wielki Szlem - Wimbledon na kortach Stali w Nysie w Narodowy Dzień Sportu

     Na kortach nyskiej Stali 14 września 2019r. odbył się trzeci już turniej tenisa dla dzieci i młodzieży z cyklu Nyskiego Wielkiego Szlema - Wimbledon. Turniej odbył się ramach Narodowego Dnia Sportu.

Współorganizatorem Turnieju było Starostwo Powiatowe w Nysie.

Tym razem na kortach stawiło się 18 młodych adeptów białego sportu, którzy podzieleni na trzy grupy grali tie- breaki systemem "każdy z każdym".

Fakt, turniej nie został przeprowadzony na trawie, jak na Wimbledon przystało, tylko na  kortach ziemnych, ale emocje były porównywalne z emocjami na angielskim Szlemie. Mecze były zacięte. W wielu pojedynkach o ostatecznym wyniku decydowała "złota piłka". Były łzy, ale również uśmiech satysfakcji i zwycięstwa. Wszystkim uczestnikom kibicowali rodzice, którzy wspaniale spisali się jako sędziowie i byli mocno zaangażowani w pomoc przy organizacji Turnieju, to dowód, że tenis, to rodzinny sport.

Dziękujemy TKKF Metalowiec w Nysie za nieodpłatne udostępnienie kortów.

Szczególnie dziękujemy Naszym Sponsorom: Firmie Skramet, Firmie Mebel - Lux, Firmie Wibatech, Fizjoterapia Natalia Bernat, Firmie Fox-Bruk, Atelier Urody oraz Salonowi Fryzjerskiemu Wojtek w Nysie za wsparcie finansowe.

Grupa A: I miejsce:Wiktor Nałęcz, II miejsce: Paweł Wodziński, III miejsce: Szymon Hoffman, kolejne miejsca: Dawid Cieślik, Kuba Zawora, Zosia Miszkiewicz;

Grupa B: I miejsce: Kuba Gromuł, II miejsce: Miłosz Kurpiel, III miejsce: Kacper Nowacki, kolejne miejsca: Tomasz Olejniczak, Tomasz Chudobowicz;

Grupa C: i miejsce: Nadia Gromuł, II miejsce: Oskar Śliwiński, III miejsce: Michał Kamienik, kolejne miejsca: Hubert Zając, Paweł Plotnik , Marcelka Miszkiewicz, Wiktoria Wolak.

Klasyfikacja ogólna w załączniku.

Czytany 872 razy

Najnowsze wiadomości


 


 

KONTAKT

Zapraszamy na korty !

 

500-045-836

Szkoła Niepubliczna
im. Jerzego Kozarzewskiego
ul. Kościuszki 9, 48-300 Nysa 

   

 

  

 

 

 

© 2021 Nyska Szkoła Tenisa. All Rights Reserved.