niedziela, 03 maj 2020 14:12

XXXI Konferencja Trenerów Tenisa

Po raz kolejny Kalisz gościł Tenisową Polskę.

W dniach 6 – 8 marca 2020r. w Kaliszu odbyła się XXXI Konferencja Trenerów Tenisa.

Przysłowiową wisienką na torcie miało być połączenie szkolenia z meczem barażowym o wejście do II Grupy Światowej Pucharu Davisa Polska – Hongkong. Wirus pokrzyżował jednak plany uczestniczenia jako widzowie w spotkaniu naszych tenisistów, ale tematyka konferencji i wysoki poziom wykładowców zrekompensował stratę.

Temat przewodni  szkolenia, to „Jak wychować kompletnego, wszechstronnego zawodnika” , a gośćmi specjalnymi konferencji, którzy kompetentnie pochylili się nad tematem, byli:

Bart De Keersmaeker (Belgia)- narodowy trener w jednej z najlepiej pracujących federacji w Europie, trener Fed Cup-a;

Kirsten Flipkens - jeden z najlepszych specjalistów na świecie od treningu taktycznego,

oraz Tomasz Iwański, którego nie trzeba przedstawiać.

Partnerem Konferencji był Polski Związek Tenisowy oraz Babolat Polska.