niedziela, 19 lipiec 2020 20:03

WAKACYJNY TURNIEJ TENISA O PUCHAR BURMISTRZA NYSY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

18 lipca 2020r ponad dwudziestu młodych tenisistów i tenisistek stawiło się na kortach Stali w Nysie, by uczestniczyć w WAKACYJNYM TURNIEJU TENISA O PUCHAR BURMISTRZA NYSY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Organizatorem Turnieju był UKS Nyska Szkoła Tenisa, a Współorganizatorem Gmina Nysa.

Dzieci i młodzież podzielona była na cztery kategorie, w zależności od wieku i umiejętności tenisowych. W zależności również od umiejętności grupy grane były: tie break, lub sety.Czyli był to już najprawdziwszy tenis.

Słowa "pojedynki były zacięte" są zbyt banalne, by oddać emocje panujące na kortach. Nie tylko rodzice i bliscy młodych tenisistów poczuli tę moc tenisa, kiedy wszystko zależało od jednej lub dwóch piłek. Radość, noszenie na rękach po zwycięstwie, kciuki w przykurczu od ich długiego trzymania (dzieci rozpoczęły grę po 9, a ostatnie mecze zakończyły się po 14), to było piękne. Przy licznie wypełnionych trybunach i iście rodzinnej atmosferze delektowaliśmy się każdą piłką.

Pogoda dopisała. Dzieci spisały się na szóstkę. Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz piłki do gry ufundowała Gmina Nysa. Dziękujemy TKKF Metalowiec za bezpłatne udostępnienie kortów.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM TURNIEJU. BARDZO DZIĘKUJEMY RODZICOM ORAZ JULII KAMIENIK ZA POMOC W SĘDZIOWANIU.

Wyniki poszczególnych kategorii w załączniku.

KATEGORIA A:

I miejsce:            Kraska Kacper