niedziela, 05 wrzesień 2021 07:01

Nyski Wielki Szlem o Puchar Starosty - Podsumowanie cyklu

W tegorocznych turniejach III edycji Nyskiego Wielkiego Szlema o Puchar Starosty wystartowało łącznie 138 młodych tenisistów z Nysy, Wrocławia, Opola, Dusznik – Zdrój, Polanicy – Zdrój, Kłodzka, Prószkowa, a nawet z Anglii. Rozegrano kilkaset meczy i wylano litry potu, bo słońce prażyło nieustannie. W sobotę 4 września 2021r. zakończyliśmy tegoroczny cykl czterech turniejów: Australian Open (43 uczestników), Roland Garros (37 uczestników), Wimbledon (29 uczestników) oraz US Open (29 uczestników), które rozpoczęły się w maju 2021r. Współorganizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Nysie. Uczestnikom osobiście pogratulowała i wręczyła okazałe puchary oraz pamiątkowe medale i dyplomy Wicestarosta Powiatu Pani Joanna Burska. Młodzi tenisiści otrzymali upominki od Firm: Bioagra, Aguator Papier, Neton, Global Operative.

Adepci tenisa podzieleni byli na 6 grup w zależności od wieku i poziomu zaawansowania. Wyniki po klasyfikacji ogólnej:

Grupa A: tenis doklejany: 1. Jakub Rosiński, 2. Maja Natkańska, 3. Emilka Zimmerman, 4. Piotr Zimmerman

Grupa B: piłka czerwona: 1. Klara Słodkowska, 2, Tymoteusz Błajda, 3. Antonina Komorowska, 4. Łukasz Kaniewski

Grupa C piłka czerwona: 1. Zofia Miszkiewicz, 2. Kacper Kraska, 3, Wiktoria Górska (Opole), 4. Paweł Grzegorzak (Opole)

Grupa D: piłka pomarańczowa: 1. Tomasz Koronczok, 2. Miłosz Kurpiel, 3. Adam Chudy,    4. Gabriela Komorowska

Grupa E: piłka zielona: 1. Marcelka Miszkiewicz, 2. Karina Puczkowska, 3. Antonina Kormanek (Opole), 4. Małgorzata Walczyk (Kłodzko), Milena Boos (Polanica – Zdrój)

Grupa F: piłka żółta: 1. Oskar Śliwiński, 2. Michał Kamienik, 3. Jakub Gromuł, 4. Nadia Gromuł.

Korty na Stali nieodpłatnie udostępnił NTKF Metalowiec w Nysie. Sędzią Głównym Turnieju był Tomasz Chudziński.

Organizatorem Turnieju był UKS Nyska Szkoła Tenisa.

Gratulujemy Uczestnikom, dziękujemy Sponsorom za zaangażowanie, Rodzicom za pomoc oraz NTKF za gościnność.

Wyniki turnieju oraz klasyfikacja ogólna z cyklu czterech turniejów w załączniku.