Aktualności

niedziela, 26 czerwiec 2022 11:36

MISTRZOSTWA NYSY W TENISIE O PUCHAR BURMISTRZA

Mistrzostwa Nysy w Tenisie o Puchar Burmistrza dla Dzieci i Młodzieży

25 czerwca 2022r. śmiało można nazwać „ŚWIĘTEM NYSKIEGO TENISA”. W Mistrzostwach Nysy o Puchar Burmistrza wystartowało prawie 40 młodych tenisistów i tenisistek z Nysy, Opola i Kędzierzyna -Koźle. Młodym tenisistom towarzyszyło kilkudziesięciu widzów – najbliższe osoby, które z dumą i uznaniem kibicowały i trzymały kciuki za swoje pociechy. W turnieju łącznie rozegrano 79 meczów.

Grupa najmłodsza, sześcio - i siedmiolatki – system każdy z każdym: 1.Iga P. (UKS NST);  2. Aluś K. (UKS NST);  3. Maja W. (UKS NST);  4. Franiu K. (UKS NST); 5. Marta K. (UKS NST); Marysia L. (UKS NST); Mateusz C. (UKS NST).

Grupa szkoła podstawowa – klasy młodsze - system każdy z każdym: 1.Maks N. (UKS NST); 2. Natalia J. (UKS NST);  3. Lena G. (UKS NST); 4.Aleksandra K.  (UKS NST); 5. Lena M. (UKS NST);  Lena S. (UKS NST); Emilka Z. (UKS NST). 

Grupa dziewczęta – twarda piłka - system każdy z każdym: 1.Karinka P (UKS NST). 2. Tonia K. (Górnik Bytom); 3. Nadia G. (Gem Nysa); Liliana S. (UKS NST);  

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych - podział na dwie grupy po czterech zawodników. Z każdej grupy do półfinału awansowało po dwóch zawodników. Następnie rozgrywany był finał oraz mecz o trzecie miejsce: 1.Zosia M. (UKS NST); 2. Tosia K. (UKS NST); 3. Klara (UKS NST); 4. Jakub D. (UKS NST); 5. Łukasz K. (UKS NST); Maja N. (UKS NST);  Milena P. (Kędzierzyn – Kożle); Aleksander K. (Gem Nysa).

Grupa chłopcy – szkoła podstawowa, klasy IV – VI - system każdy z każdym: 1. Szymon H. (UKS NST); Jakub Z. (UKS NST); Michał S. (Gem Nysa).

Grupa chłopcy – klasy VI -VIII - twarda piłka: - podział na dwie grupy po czterech zawodników. Z każdej grupy do półfinału awansowało po dwóch zawodników. Następnie rozgrywany był finał oraz mecz o trzecie miejsce: 1. Oskar Ś. (UKS NST); 2. Michał K. (UKS NST);  3. Franiu D. (Opole). 4. Leon K. (Opole).  5.Adaś C. (UKS NST);  Jakub G. (Gem Nysa); Jan P. (Gem Nysa), Paweł P. (Opole).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej walki i wytrwałości. Młodzi tenisiści w skwarze walczyli o każdą piłkę, a niejednokrotnie losy meczu ważyły się do ostatniej chwili. Dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w sędziowaniu. Tak duża liczba dzieci i młodzieży grających      w Mistrzostwach Nysy o Puchar Burmistrza świadczy o popularności tenisa w naszym mieście i o potrzebie organizowania turniejów dla młodych adeptów białego sportu.

Organizatorem turnieju był UKS Nyska Szkoła Tenisa, współorganizatorem Gmina Nysa. Nagrody ufundowała Firma BIOAGRA.

Dziękujemy!

Korty bezpłatnie udostępniło NTKKF Metalowiec.

Do zobaczenia na kolejnym turnieju.

 

Czytany 975 razy

Najnowsze wiadomości


 


 

KONTAKT

Zapraszamy na korty !

 

500-045-836

Szkoła Niepubliczna
im. Jerzego Kozarzewskiego
ul. Kościuszki 9, 48-300 Nysa 

   

 

  

 

 

 

© 2024 Nyska Szkoła Tenisa. All Rights Reserved.