Aktualności

niedziela, 16 maj 2021 14:34

III edycja Nyski Wielki Szlem o Puchar Starosty - Australian Open

        43 młodych tenisistów z Województwa Opolskiego i Dolnośląskiego wzięło udział w trzeciej edycji cyklu turniejów tenisowych Nyski Wielki Szlem o Puchar Starosty. W Nysie zagościli zawodnicy z: Grand Park Opole, BazaSport Opole, STS Winner Strzelce Opolskie, Fundacji Tenis Prószków, Stowarzyszenia Tenisowego As Polanica - Zdrój, Stowarzyszenia Tenisowego As Kłodzko, Gem Nysa, Nowowiejska Nysa oraz UKS Nyska Szkoła Tenisa. Współorganizatorem Turnieju, który odbył się w sobotę 15 maja na kortach Stali przy ulicy Kraszewskiego było Starostwo Powiatowe w Nysie.

Turniej przeprowadzony został zgodnie z zasadami Polskiego Związku Tenisowego, który rekomenduje rozgrywanie meczów piłkami dostosowanymi do wieku dziecka, czyli: czerwonymi, pomarańczowymi, zielonymi oraz żółtymi (twardymi).

Dzieci i młodzież podzielona była na sześć kategorii, w których wykorzystano system rozgrywek każdy z każdym. Dodatkowo, kategorie: pomarańczowa, zielona i twarda, były podzielone na dwie grupy, z których dalej wychodziło po dwóch zawodników z najwyższą ilością wygranych. Wyniki:

Grupa A: Rzucanka tenisowa (gra na czas): 1. Maks Natkański NST, 2. Maja Natkańska NST, 3. Jakub Rosiński NST

Grupa B: czerwona piłka (gra na czas): 1.Kacper Kraska NST; 2.Klara Słodkowska NST; 3.Jakub Kulas NST, Aleksander Wolak NST, Tymoteusz Błajda NST

Grupa C: czerwona piłka gra na dwa kara: 1.Paweł Grzegorzak Grand Park Opole, 2.Zofia Miszkiewicz NST, Michał Sottek Gem Nysa

Grupa D: pomarańczowa: 1. Miłosz Kurpiel Nysa; 2.Tomasz Koronczok NST, 3.Szymon Hoffman NST

Grupa E: zielona piłka gra: 1. Miłosz Jackowski Stowarzyszenie Tenisowe As, 2. Marcelka Miszkiewicz NST, 3. Paweł Plotnik Fundacja Tenis Prószków

Grupa F: żółta piłka: 1. Oskar Śliwiński NST, 2. Julia Grzegorzak Grand Park Opole, 3. Nadia Gromuł – Jakub Gromuł mecz w toku (deszcz) Gem Nysa.

Mecze były zacięte do ostatniej piłki, Nie brakowała niespodziewanych zwrotów akcji. Niektórzy przegrali mecz, choć tylko jedna piłka dzieliła ich od wygranej. Inni wygrali, choć tylko jedna piłka dzieliła ich od przegranej. Podobnie, jak w dorosłym tenisie - grze młodych zawodników towarzyszyły emocje – radość po zwycięstwie przeplatana czasem smutkiem i łzami po przegranym meczu. Wszyscy spisali się dzielnie i grali do końca.

Na medal spisali się również Rodzice, szczególnie dziękujemy RODZICOM - SĘDZIOM, którzy sprawili, że 68 meczy rozegraliśmy w ciągu 6 godzin. Dziękujemy za owoce Państwu Sylwii i Dariuszowi Kurpiel oraz za wodę Państwu Agnieszce i Tomaszowi Kamienikom.

Jak co roku UKS NST mogła liczyć na wsparcie TKKF Metalowiec w Nysie, które udostępniło nieodpłatnie pięć kortów na Stali.

Organizatorem Turnieju był UKS Nyska Szkoła Tenisa – licencjonowany klub PZT, prowadzący na co dzień treningi na kortach Stali w Nysie przy ul. Kraszewskiego.

Czytany 945 razy

Najnowsze wiadomości


 


 

KONTAKT

Zapraszamy na korty !

 

500-045-836

Szkoła Niepubliczna
im. Jerzego Kozarzewskiego
ul. Kościuszki 9, 48-300 Nysa 

   

 

  

 

 

 

© 2023 Nyska Szkoła Tenisa. All Rights Reserved.